Şirket Haberleri

Türk konutları Ukrayna'da görücüye çıktı

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de düzenlenecek "Home in Turkey" Fuarı'nda, en yeni Türk konut projeleri başkentin en lüks otellerinden birinde Ukraynalı zenginlere tanıtılacak.

  Kiev'in en prestijli otellerinden Fairmont Grand Otel'de 6-7 Eylül tarihleri arasında düzenleneceği duyurulan fuarda, İstanbul, Ege ve Akdeniz'de gerçekleştirilen en son projeler Ukraynalı seçkin davetlilere yapılacak bir sunumla tanıtılacak. 
  Fuar öncesi Ukraynalı emlak yatırımcılarına yönelik iki ay sürecek çok geniş bir tanıtım kampanyası gerçekleştirilerek düğmeye basılan proje için şimdiden oldukça geniş bir katılım bekleniyor. 
  Projenin ilk ayağının Eski Sovyet coğrafyasında Rusya 'dan sonra gayrimenkul yatırım oranı en yüksek ülke olan Ukrayna'da başlamasının en büyük nedenlerinden biri de, halkın yurtdışında emlak yatırım oranının 2011 yılında bir önceki seneye göre yüzde 28, 5 artması olarak belirtildi. 
  Fuarın organizatörü IMC Production şirketi adına konuşan Oğuzhan Güler, "Türkiye, dost ve komşu ülke Ukraynalılar için son özellikle son yıllarda artan, sevilen bir tatil ülkedi. Ayrıca yazlık amaçlı ev alımları için en uygun ülke konumunda. Karadeniz'in ayırdığı ulaşım imkanlarının çeşitliliği, iklim ve doğa güzellikleri, en önemli özelliklerinden birinin de vizelerin karşılıklı kalkması nedeniyle Türkiye Ukraynalılar için en uygun emlak yatırım bölgesi. Ukraynalı yatırımcıların önceden Antalya ve çevre bölgesinde yoğunlaşan ilgisi son yıllarda İstanbul'u da kapsayarak ciddi artış gösteriyor, biz de bu sebeplerden yola çıkarak böyle bir projeyi gerçekleştirmek için çalışmalarımızı hızla sürdürüyor ve Türkiye'den yoğun katılım bekliyoruz" dedi. 


03.06.2012