Şirket Haberleri

Realty Plus, yeni franchise ofisleri açacak

ABD'nin en hızlı büyüyen markalı emlak danışmanlık firması olan International Realty Plus, Türkiye'de de franchise atağına kalktı.
Gayrimenkul danışmanlığı konusunda 1994 yılından beri Kuzey Amerika'da hizmet veren International Realty Plus, Türkiye'deki büyümesine hız verdi. Geçtiğimiz yıl Türkiye ofisini açan firma, 2012 sonuna kadar İstanbul ağırlıklı olmak üzere 10 yeni franchise ofisi açmayı planlıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Realty Plus Türkiye Genel Müdürü Hüseyin Altaş; "Marka olarak franchise yapılanmamızı uzun süreli ve verimli işbirliği temeli üzerine kurduk. Koşullarımızı da bu temel doğrultusunda oluşturduk.
Realty Plus, 2006 yılından bu tarafa ABD'nin alanında en hızlı büyüyen markalı emlak danışmanlığı firması. Aynı performansı Türkiye'de de göstermek istiyoruz. Gayrimenkul konusuna ilgi duyan ve üstelik global bir markanın çatısı altında kendi işini kurmak isteyen girişimci adayları, büyük finansal risklerin altına girmek zorunda kalmadan rahatlıkla bir Realty Plus ofisi açabilecek" dedi.

Yatırım maliyeti ortalama 15.000 TL
Hem yatırım hem de oturum amaçlı satın alma taleplerinden ötürü gayrimenkul piyasasının her dönem hareketli olduğunu vurgulayan Altaş, bu yüzden kendi işinin sahibi olmak isteyen girişimci adaylarını yatırım maliyeti ve riski az olan markalı emlak danışmanlığına yatırım yapmaya davet ettiklerini söyledi. Gayrimenkul hareketliliğinin yoğun olduğu her lokasyondan gelecek işbirliği teklifine açık olduklarını belirten Altaş, bununla birlikte Realty Plus'ın önümüzdeki birkaç yıl boyunca ağırlıklı olarak İstanbul'a odaklandığını vurguladı. "İstanbul, Türk Gayrimenkul Sektörü'nün kalbi" diyen Altaş, yılsonuna kadar 10 yeni ofis açmayı planladıklarını, 2013 sonunda ise Türkiye genelindeki ofis sayısını 75 olarak hedeflediklerini söyledi. Bölgeye göre değişmekle birlikte yatırım maliyeti 15 bin TL civarında olan Realty Plus, ofislerine eğitim, insan kaynağı, hukuk müşavirliği, mortgage, değerleme, yönetim koçluğu, sigorta, kurumsal kimlik ve proje gibi pek çok konuda da destek veriyor.

19.06.2012