Şirket Haberleri

BU SERGİ KAÇMAZ

Burcu Erkal Salman'dan yolculuğa götüren resimler

Avek Otomotiv, yeni bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Ressam Burcu Erkal Salman'ın düzenleyeceği resim sergisi bugün açılıyor.Avek Otomotiv’de ‘Yolculuk’ temalı resim sergisi bugün açılıyor...

Avek Otomotiv, yeni bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Ressam Burcu Erkal Salman’ın düzenleyeceği resim sergisi 28 Mayıs Cumartesi günü başlayacak ve yaklaşık 1 ay sürecek..

Türkiye’nin en büyük Volkswagen, Seat, Audi, Skoda ve DOD Yetkili Bayilerinden olan Avek Otomotiv, İstanbul Tekstilkent’te yer alan tesisinde resim sergisi düzenleyecek.Ressam Burcu Erkal Salman’ın düzenleyeceği sergi yaklaşık 1 ay açık kalacak. 1979 doğumlu Salman’ın sergileyeceği tablolar arasında 11 sanatçının daha imzası var.
Galeri Bohem
’in sahibi olan Burcu Erkal Salman, düzenlenecek olan sergiyle ilgili şunları söyledi: “Sergimiz otomotiv sektörünü ilgilendirdiği için ‘Yolculuk’ temasını koyduk. Sergimize 11 farklı ressam katılıyor. Tabloların 5’i İtalya, Uruguay,


Bulgaristan, Suudi Arabistan ve Mısırlı sanatçılara ait. Sergimizde; benim dışımda Ahmet Özel, Semra Hasgüleç, Rıfat Koçak, Halit Aker, Nursel Bayram, Cesare Maremonti gibi sanatçıların eserleri yer alacak. Sergimize ‘Yolculuk’ temasını koyduk. Ve yolculuk yapıyorsak bu sadece Türkiye’de olmamalı, daha uluslararası olmalı diye düşündük. Birbirine yakın renkler değil, aykırı tarzlar olsun dedik. Ayrıca bu tamamen ruhani yolculuk. İnsanlar orada araba ya da onunla ilgili ürünler görmeyecek. Bu sanatsal bir ifade."Salman ayrıca; “Normalde 15 gün süren sergiler bu defa 1 ay sürecek. Çünkü orası farklı bir mecra. İnsanlara daha çok ulaşabilmemiz için daha uzun süre serginin kalması gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu.İstanbul Tekstilkent’te yer alan Avek Otomotiv, 2015 yılında tesisinde temsil ettiği markalardan toplamda 13 bin 230 yeni araç satışı yapıp, 55 bin adedin üzerinde servis müşterisine hizmet verdi.

Resim sergisi, 2 bin metrekareyi bulan; bilardo salonu, çocuk oyun salonu, bay-bayan kuaförü ve müşteri bekleme alanı bulunan salonda gerçekleşecek.
27.05.2016